Speciál: Kateřina a jí pěstované rostliny

Speciál: Kateřina a jí pěstované rostliny 1

Rostliny, které jsme vypěstovali od malinké rostlinky až do jejich plné krásy, nám představuje specialistka na trvalky Kateřina Pražáková, Dis.

„Rostliny množím sama dělením, nebo výsevem. Některé se však množí nesnadno, nebo mají ochrannou značku. Proto je nakoupíme jako maličké rostlinky, které pak přesadíme do větších květináčů a vypěstujeme je do prodejní velikosti u nás v Černošicích.“

Speciál: Kateřina a jí pěstované rostliny 2

Zavinutka (Monarda) je příbuzná šalvějím, celá rostlina je aromatická, voní po bergamotu (čaj Earl Grey je ovoněn bergamotovou silicí). Je léčivá, nálev navozuje dobrou náladu, podporuje trávení. Výrazné růžové květy probarví trvalkový záhon, použít je můžeme také do dezertů a limonád.

Nově vyšlechtěné druhy Rudbéckie – Sunbéckie vynikají velkostí květu a výraznou barevností.

Ožanka kalamandra (Teucrium chamaedrys) je trvalka, která má drobné lesklé listy podobné dubu. Vytváří pěkné keříky, v létě vykvétá růžovými květy. Kvete od července do září. Dorůstá do výšky 15 cm. Trvalku pěstujeme na slunečném stanovišti, nevadí jí ani polostín či stín. Vyžaduje zásaditou a propustnou hlinito-písčitou půdu. Je mrazuvzdorná.

A toto je další ukázka námi pěstovaných rostlin.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *