Přeskočit na obsah

Novinky týdne od 05. 9

Tento týden máme další nádherné přírůstky.

Borůvka kanadská

Borůvka kanadská

Nabírat plnou hrst a pak šup s nimi do pusy. Kdo by odolal oblíbeným borůvkám, jejichž pěstování je nenáročné. Stačí jim najít vhodnou kyselou půdu a dopřát dostatek vláhy.
 
Na rozdíl do obyčejné borůvky tvoří kanadská keř až 200 cm vysoký a má mnohem větší plody, které mají světlejší barvu a jemné ojínění. Obyčejná borůvka nese plody černé a barvící. Plody kanadské borůvky jsou mimořádně chutné a sladké. Z jednoho keře je tak možné sklidit od 2 do 6 kg borůvek.

Indiánská zubní pasta

Přemýšlíte o keři, který je zelený po celou zimu? Pak správnou volbou je libavka poléhavá.

Malý plazivý keřík s plody připomínajícími brusinky. Libavku si oblíbili i američtí indiáni jako „zubní pastu“ Její listy voní i chutnají po mentolu a obsahují silice gaultherin, které dezinfikují ústní dutinu a působí proti zubnímu kazu.

Libavka polehavá
Debécie

Brusinky do pusinky

Časy, kdy se chodilo do lesa na brusinky jsou pryč. Teď jediná možnost je vypěstovat si je na zahradě či balkoně. Stačí dobrá zemina, k tomu pár keříků a na skvělou brusinkovou omáčku je zaděláno. Můžete zkusit třeba i brusinkové víno. Ale brusinkový terč na svíčkové je klasika.

Japonský fešák

Pieris japonský je nádherný keř, který vás každoročně překvapí nejen půvabnými zvonkovitými květy, ale i mladými listy.

Vysaďte si ho na vaši zahradu a všichni vám ho budou závidět. Pieris je plně mrazuvzdorný až do –32 °C a vyhovuje mu umístění v polostínu, ale velmi dobře snese i úplný stín.

V našem zahradním centru si můžete vybrat mezi Mountain Fire, Valley Rose anebo Ralto.

pieris japonica

Dochan klasnatý se pěstuje pro své tenké listy a peříčkové tmavě fialové květy. Představuje ideální pozadí pro výrazné letní barvy a zajímavý ústřední bod v nádobách na terase. Používá se i k sušeným květinovým aranžmá. Rodové jméno Pennisetum pochází z latinských slov penna, znamená peří, a seta, znamená štětiny. A takový dochan je.

Na závěr máme pro vás ještě trvalkové inspirace.

Seznamte se s třapatkou, rozchodníkem, hlaváčem a kakostou.

Echinacea purpurea
sedum
scabiosa
kakost