Přeskočit na obsah
Domů » Máme otevřeno!

Máme otevřeno!

S radostí vám oznamujeme, že v pondělí 13.2. opět otevíráme naše zahradní centrum, zatím v omezeném provozu po- pá 9-17. Jakmile bude stabilní počasí, otevřeme v plném rozsahu, t.j. včetně víkendů.

Únor je už v půlce a březen klepe na dveře.  Jarní měsíc, kdy se začne probouzet nejen příroda, ale i samotní zahradníci. Posledních pár zimních týdnů, kdy můžete plánovat, studovat a těšit se na to, co si do vaší zahrádky zasadíte. Od středy jsou v prodeji semena a cibule lilií, mečíků a jiřin. Již na Vás čeká výběr ​​substrátů, rašelin, kvalitního vytříděného kompostu a minerálního vícesložkového hnojiva. Najdete u nás i zahradní nářadí potřebné pro váš projekt. Od úterý budou v prodeji kvetoucí sedmikrásky a petrklíče. Sledujte nás na Facebooku, kde budeme všechny naše novinky sdílet.  

První práce na zahradě aneb s čím vám můžeme pomoci? 

První jarní den je tu za 36 dní, nicméně již nyní je ten správný čas plánovat práce na zahradě.  Jako první nás čeká řez ovocných stromů – jádrovin, tj. Jabloní a hrušní. Vzhledem k předpovědi počasí lze očekávat rychlý nárůst rašení, a tak je třeba urychleně vyrazit do korun stromů. Naše týmy jsou připraveny vám pomoct s jarním prořezem stromů i jinými zahradními pracemi. Obraťte se na nás telefonem nebo emailem.  

Kdy tedy začíná jaro? 

Za okny to ještě na příchod jara zdaleka nevypadá, my se už ale nemůžeme dočkat. 

Mnoho z nás má první jarní den spojen s 21. březnem, ovšem meteorologicky začíná jaro už 1. března, astronomicky pak letos začíná jaro 20. března  cca o půl jedenácté večer. 

Astronomické roční období tak začíná dnem, kdy Slunce prochází danou rovnoběžkou. Pro jaro platí, že začíná okamžikem, kdy Slunce prochází rovníkem z jihu na sever. Každý běžný rok je to asi o šest hodin později než předchozí rok, zatímco během přestupného roku je to o zhruba 18 hodin dříve. 

Tak se datum prvního jarního dne mění a může padnout kdykoliv na 19. až 21. březen.

​Pokud je právě jaro vaším oblíbeným ročním obdobím, tak oslavu prvního jarního dne si můžete užít právě v neděli 20. března ve 22:24.