Přeskočit na obsah
Domů » Den stromů v Gardeu! 

Den stromů v Gardeu! 

Na 20. října připadá mezinárodní den stromů.  Poprvé se v tento den a během následujícího víkendu chystáme připojit k oslavám stromů a veškerých rostlin i u nás. Přijďte si k nám po radu, ochutnat plody podzimu a také získat slevu 10 % na všechny stromy a keře po celý víkend. 

Strom je totiž nejlepší přítel člověka – ochlazuje své okolí až o 5 stupňů, zadržuje vláhu, vytváří akustické a vizuální hranice, uklidňuje, inspiruje a dá se mu i něco svěřit 🙂 Některé dávají i dary. Bohužel jich v poslední době v ČR i ve světě ubývá. Chceme více stromů v našem okolí a tím i zdravější a radostnější svět. 

Klademe si otázky : Co proto každý z nás může udělat? Jaký správný strom si vybrat? Jak se o něj starat? 

To vše se dozvíte 20. října u nás v zahradním centru. Naše pozvání přijal odborník na stromy a to arborista Tomáš Ryšavý, také u nás potkáte naše zahradní dendrology, kteří rádi zodpoví všechny vaše otázky ohledně péče o stromy. Tento den jsme se rozhodli využít jako den otevřených dveří v našem zahradním centru a kromě oslavy stromů oslavit všechny rostliny. Proto u nás potkáte také naše zahradní designéry, projektanty, specialistky na trvalky i vodní a bahenní rostliny. Každý si tu najde svého specialistu, s kterým se může zcela zadarmo poradit o své zahradě a plánech. 

Připraveno bude pro všechny podzimní občerstvení. Budete moct ochutnat jablka a mošty ze sadů Bříství. Stánek u nás bude mít  Pivovar Kokeš a na ochutnání budou i Vína K96Winery a další dobroty z jablek. 

Den stromů bude u nás pro celou rodinu. Myslíme i na vaše děti a chystáme jim menší bojovku po celé naší zahradě, dětský koutek a malé překvapení. 

Přijďte a získejte cenné rady pro vaši zahradu! Těšíme se na vás!