Trvalky s výraznými květy

Trvalky s výraznými květy 1

Záplevák je nenáročná trvalka, která tvoří středně vysoké až vysoké stonky s velkým množstvím barevných kopretinových květů. Kvete od léta až do podzimu. Odrůda Rubinzwerg patří mezi nižší odrůdu dosahující kolem 80 cm. Od poloviny léta nese nádherně rubínově červené květy, které odkvétají do bledě měděné až oranžové barvy. Čokoládově hnědé středy zdobí množství žlutého pylu. Stonky jsou pevné a nelámou se ve větru ani dešti. Helenium je nenáročný na půdní stanoviště, ale nejlépe prospívá na plném slunci, v živné propustné a neustále vlhké půdě. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Dračík „Apple Blossom“ je velmi atraktivní trvalka se vztyčenými červeno-hnědými stonky, na kterých vykvétají od července do září růžovo-bílé zvonkovité květy. Tato rychle rostoucí odrůda dorůstá do výšky 70 cm. Penstemon má rád slunné nebo polostinné stanoviště a suchou až středně vlhkou propustnou půdu. Je mrazuvzdorný a přitahuje motýly a opylovače.

Krásné barevné květy po celé léto, nenáročnost, odolnost proti suchu a léčivé účinky. Řeč je o třapatce, známé také pod názvem Echinacea. Její vypouklý střed nese pestíky s nektarem, ke kterému se dostanou hlavně čmeláci a motýli, ale i včely. Máme nejrůznější barvy, včetně nazelenalé.

Japonská sasanka “Honorine Jobert” kvete sněhově bílými květy, které zdobí žluté tyčinky. Zdobí tak podzimní záhony od konce srpna do podzimu. Sasanka dorůstá výšky kolem jednoho metru a dobře se větví. Tato trvalka potřebuje lehkou písčitou a mírně kyselou půdu. Pokud by toto místo bylo na slunci, doporučujeme celoroční mulč. Japonská sasanka „Litttle Summer breeze“ má světle růžové květy se žluto oranžovým středem. Kvete od srpna do listopadu a dorůstá výšky 40-50 cm. Můžeme ji vysazovat jako součást smíšených květinových záhonů. Sasanka upřednostňuje slunné nebo polostinné stanoviště.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *