Nově dovezené rostliny

Nově dovezené rostliny 1

Kdo by nechtěl mít na zahradě takovou nenáročnou krásku! Perovskie lebedolistá je polokeř, který kvete modrofialově od července do podzimu a je podobný levanduli. Listy navíc voní po šalvěji. Perovskie potřebuje ke svému bohatému růstu hlavně hodně slunce a propustnou půdu. Na jaře jí pak dopřejte hluboký řez. Rostliny můžete až na mrazivé dny vysazovat celoročně.

Nově dovezené rostliny 2
Perovskia atriplicifolia Blue Spire
Nově dovezené rostliny 3
Perovskia atriplicifolia Silvery Blue

Plaménka latnatá “Robert Poore” je klasická trvalka tzv. venkovských smíšených trvalkových zahrad našich babiček. Květy lákají svou vůní především motýly, lze je také použít k řezu. Rostliny jsou mrazuvzdorné do -34°C.

Nově dovezené rostliny 4
Phlox paniculata Robert Poore

Třezalky jsou léčivé byliny, které mají jasně žluté květy s mnoha tyčinkami. Zatímco na jednom stonku třezalky nevonné dozrávají barevné plody, na dalším se teprve otevírají květy. Tyto proměny probíhají od června do začátku října.

Nově dovezené rostliny 5
Hypericum calycinum

Hledáte-li nenáročný okrasný keř, který zkrášlí vaši zahradu a navíc do ní přiláká mnoho motýlů, vyberte buddleju. Tento „motýlí keř“ netrápí choroby ani škůdci a bude vám dělat radost od července až do prvních mrazů. A pokud chcete, aby opakovaně vykvetla i na podzim, stačí odstraňovat odkvetlá květenství.

Nově dovezené rostliny 6
Buddleia davidii Black Knight
Nově dovezené rostliny 7
Buddleja davidii Royal Red

Chrpa může mít mnoho barev, od tradiční modré, přes bílou, žlutou až hnědou barvu. Oblíbenou záhonovou trvalkou je chrpa žlutokvětá. Její květenství připomíná bodlák a je tvořeno mnoha drobnými trubkovitými kvítky, které přitahují motýly, čmeláky a včely.

Nově dovezené rostliny 8
Centaurea macrocephala
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *