Speciality z ovocné říše

Speciality z ovocné říše 1

Kromě klasických ovocných keřů a stromů, jakými jsou např. maliník, angrešt, rybíz, vinná réva, jabloň, hrušeň, švestka, broskvoň a třešeň pro vás máme v nabídce i tyto speciality.

Speciality z ovocné říše 2

Japonský dřín nabízí velmi atraktivní podívanou a zároveň je plně mrazuvzdorný. Cornus cousa „China Girl“ kvete velmi bohatě, a to od června. Květy (listeny) jsou krémově bílé a konci léta se místo nich objevují jedlé kulaté plody. Jsou trochu jako litchi, sytě růžové barvy.

Speciality z ovocné říše 3

Muchovníku se díky jedlým plodům podobným borůvkám přezdívá indiánská borůvka. Amelanchier je oblíbený pro svoji bohatou úrodu, nenáročné pěstován, mrazuvzdornost a dlouhověkost. Podle typu odrůdy se totiž může dožít až 80 let.

Speciality z ovocné říše 4

Fíkovník smokvoň je otužilý a hojně plodí i v našich podmínkách. Odrůda Brown Turkey má tmavé, červenohnědé až tmavě fialové sladké plody, které se tvoří bez opylení. Fíky jsou zralé, pokud jdou snadno odlomit a neroní mléko.

Speciality z ovocné říše 5

Kanadská borůvka (Vaccinium corymbosum Spartan) je chutí od našich lesních borůvek k nerozeznání. Plody jsou však větší a také sklidíte větší úrodu. Kanadské borůvky jsou částečně cizosprašné, proto je potřeba mít vysazeno více odrůd. Vysazujeme je do čisté rašeliny, která má uvedenu hodnotu pH. Pro doplnění živin zamícháme plná hnojiva s kyselou reakcí (např. pro rododendrony).

Speciality z ovocné říše 6

Moruš alba „Pendula“ je nízký ovocný strom s krásně převislou korunu. Dorůstá do výšky 2-3 metryPlody moruše jsou podlouhlé, podobné protáhlým ostružinám a především velmi chutné. Proto jsou vhodné i k přípravě marmelády, šťávy a kompotu. Usušené plody také můžete využít namísto rozinek. Listy má rostlina zelené, lesklé, většinou srdčité a až 15 cm dlouhé. Před opadáním se mění na žlutou. Moruše je samosprašná a mrazuvzdorná. Líbí se jí na slunném místě v propustné mírně vlhké půdě.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *