Novinka! Semena legálního konopí

Novinka! Semena legálního konopí 1

Nově jsme do našeho sortimentu přidali semena pro legální pěstování konopí.

Konopí seté je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších zemědělských a také kulturních plodin, kterou není potřeba dlouze představovat. Všestranné a užitečné vlastnosti této rostliny nepřestávají udivovat jak vědce a odborníky, tak nadšené hobby pěstitele, kteří s konopím experimentují na všech úrovních využití, jež tato úžasná rostlina nabízí. Zájem o pěstování konopí roste, ale drtivá většina hobby pěstitelů nebo zahrádkářů porušuje zákon, protože jejich semena nevyhovují české legislativě.

Jedná se o certifikované balení se všemi náležitostmi pro případnou ohlašovací povinnost a kontrolu ze strany strany celní správy nebo PČR. 

Novinka! Semena legálního konopí 2
Novinka! Semena legálního konopí 3

Certifikovaná semena maďarské odrůdy Kompolti a Tiborszállás. Konopí je teplomilná jednoletá bylina vyžadující půdu bohatou na živiny. Má vyšší nároky na zálivku a světlo. Pěstujeme z přímého výsevu, ale pro vyšší kontrolu nad klíčením je možno předpěstovat v sadbovači, rockwoolu nebo jiffy tabletách. Dopřejte jí hodně slunce, půdu bohatou na živiny, nebojte se zaštípnout a vyroste Vám pěkná, účinná a legální rostlina.

Konopí seté je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších zemědělských a také kulturních plodin, kterou není potřeba dlouze představovat. Všestranné a užitečné vlastnosti této rostliny nepřestávají udivovat jak vědce a odborníky, tak nadšené hobby pěstitele, kteří s konopím experimentují na všech úrovních využití, jež tato úžasná rostlina nabízí. Zájem o pěstování konopí roste, ale drtivá většina hobby pěstitelů nebo zahrádkářů porušuje zákon, protože jejich semena nevyhovují české legislativě. Někteří takto pěstují záměrně, jiní by raději dali přednost neomamným odrůdám s veškerou dokumentací o původu a parametrech osiva.

Konopí seté má opravdu široké spektrum využití a zemědělci zpracovávají prakticky celou rostlinu. Stonek na pazdeří (dřevitá část stonku) a vlákno. Květ na semeno (olej, protein, mouka) nebo pro výrobu surovin, které se využívají v kosmetickém či farmaceutickém průmyslu. 

Výsev se obvykle doporučuje zhruba v polovině května. Jak říkají babičky: „Konopí až po třech zmrzlých, synku!“ 

Mimo jiného doporučují babské rady konopí také jako prevenci proti mšicím. Do skleníku však vysazujeme později – kvůli adekvátní výšce rostliny. Při brzském vysazení konopí přeroste, opírá se o stěny skleníku a může docházet k plesnivění. Kromě pozdního vysazení může být řešením také zaštipování, prostříhávání a ohýbání (tvarování) rostlin. Semena jsou regulérní a poměr samců a samic je zhruba 50/50. Samčí rostliny se doporučuje odstraňovat.