Tlustonitník klasnatý ´Green Carpet´ (Pachysandra terminalis ´Green Carpet´)

69,00 

Katalogové číslo: 2000000178745 Kategorie:

Tlustonitník je stálezelená půdopokryvná trvalka, která se používá jako náhrada trávníku. Druh'Green Carpet'se vyznačuje tvorbou hustého porostu. Vždyzelená plazivá trvalka má na konci krátkých stonků nahlučené lesklé zelené listy, které jsou oválné a na konci pilovité. Na jaře od března do dubna začíná kvést střapci bílých květů, které tvoří nádherný kontrast s lesklými zelenými listy. Dorůstá do výšky 15 cm.
Pachysandra nejlépe roste ve stinných plochách nebo v polostínu. Sadí se do humózní a ne suché půdy. Vyžaduje vlhkou propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná. Je to půdopokryvná trvalka, používá se jako dekorační trvalka i jako náhrada trávníku. Vhodná pod dřeviny, keře nebo růže, k zídkám a do skalek. Hodí se i k jezírku.
Výška: 0,1-0,2 m, Barva květu: bílá, Doba květu: III-IV, Polostín, Ozdobný list: lesklý zelený, Světelné nároky: stín, polostín, Stanoviště: vhlká propustná půda, Stín, Vzhled: trvalka, skalnička, Stálezelená, Půda: kyselá půda, Půdopokryvná, Tepl. zóna: Z4 -34 až -29±C, Častá zálivka, Medonosná

Balení