Pivoňka dřevitá ´Ling Hua Zhan Lu´ (Paeonia suffruticosa ´Ling Hua Zhan Lu´)

780,00 

Katalogové číslo: 2000000171388 Kategorie:

Japonská pivoňka ´Ling Hua Zhan Lu´ patří mezi výrazné kultivary, které okouzlí svými velkými květy středně fialové barvy se žlutým středem. Pivoňky kvetou od května do června velkými výraznými květy, přičemž s věkem se množství a velikost květů znásobuje. Květy jsou vhodné i k řezu. Dřevité japonské pivoňky patří mezi nejkrásnější kvetoucí dřeviny, nazývají se i růže bez trnů. Jsou to roubované keře, které mají v dospělosti výšku cca 1-1,5 m.

Pěstování: Upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Jsou plně mrazuvzdorné a oblibě mírně proudění vzduchu. Vyžadují výživnou a dobře propustnou půdu, hnojíme je postupně uvolňujícím hnojivem. Velmi dobře snášejí řez. Květy je po odkvětu vhodné odstranit. Vysazujeme je vždy tak, aby místo roubovaných bylo pod zemí, tj sázíme jejich asi 8 cm hlouběji než byly v květináči. Důležité je vysadit je na takové místo, kde budou mít dostatek prostoru, protože nemají rády přesazování.
Výška: 1-1,5 m, Barva květu: růžovofialová, Doba květu: V-VI, Světelné nároky: slunce, polostín, Stanoviště: propustná, vlhčí půda

Balení