Pivoňka čínská ´Kansas´ (Paeonia lactiflora ´Kansas´)

215,00 

Katalogové číslo: 2000000166162 Kategorie:

Pivoňka'Kansas'je plnokvětý kultivar se sytými, červeně-růžovými květy. Kvete od května do června a dorůstá do nepřehlédnutelné výšky 90 cm. Je vhodná do trvalkových záhonů, uplatní se jako solitér, květy jsou vhodné k řezu do vázy.
Pivoňka nemá ráda přesazování, proto byste měli výběru vhodného stanoviště věnovat přiměřenou pozornost. Daří se jí na slunných místech v mírně vlhké, výživnější a dobře propustné půdy. Nevhodné jsou přemokřené půdy a větrná místa. Rostlina vyžaduje přihnojování. Na podzim můžete použít kompost, během období vegetace tekuté hnojivo. V případě nedostatku vláhy nebo před obdobím kvetení nezapomeňte na přiměřené zalévání. Pravidelně odstraňujte odkvetlé květy, na podzim můžete stonky seříznout. Trvalka má vyšší vzrůst a větší květy, takže může vyžadovat zhotovení opory. Kultivar je mrazuvzdorný, při holomrazech ale můžete jeho kořeny chránit vhodnou zimní přikrývkou.
Výška: 0,7-1 m, Barva květu: červená, Doba květu: V-VI, Slunce, Světelné nároky: slunce, Stanoviště: úrodná, vlhčí, propustná půda, Šířka: 0,7-1 m, Vzhled: trvalka, skalnička, Tepl. zóna: Z4 -34 až -29±C, Medonosná

Balení