Pieris japonský ´Mountain Fire´ (Pieris japonica ´Mountain Fire´)

258,00 

Katalogové číslo: 2000000178554 Kategorie:

– Na začátku jara vykvétá krémově bílými květy ve tvaru obrácených váziček, které visí na růžových stopkách v mírně svěšených hroznech. Kvetou déle než měsíc a často se potkají s nově rašícími listy, které jsou zářivě červené zjara a po přibližně měsíci dozrají v sytě zelenou. Jsou neopadavé, podlouhle kopinaté, cca 4-6 cm dlouhé. Keř roste nepravidelně, pomalu až středně rychle. Nové rašení barevných listů se opakuje v polovině léta a může nastat potřetí ještě na začátku podzim, pokud je příznivé počasí.
Nevyžaduje přílišnou péči, ale máme tu doporučení pro bezvadnou rostlinu: po odkvětu ostříhejte zavadlá květenství, aby se netvořily plody. Během sezóny dvakrát až třikrát zkontrolujte listy, jestli na nich svrchu nejsou vidět světlé tečky. Znamenalo by to, že je napadl hmyz, jehož larvy vyžírají pletiva listů a zalepují spodek listů. V takovém případě stačí pieris postříkat vhodným insekticidem (např. Mospilan nebo Nurelle D)
Pierisy jsou vřesovištní rostliny a tak se s nimi musí při výsadbě zacházet. Zem musí být velmi dobře připravená, propustná a lehká, doporučujeme smíchat rašelinu se zetlelým listím nebo hrabankou, popř. jemnou kůrovou drtí s pilinami. V těžké zemi se mu dařit nebude, listy budou žloutnout a opadávat a bude trpět na škůdce. Výsadbovou jámu nedělejte hlubokou ale širokou. Máte-li jílovité podloží, udělejte vyvýšený záhon. Mrazuvzdorný do min. -27±C.

Výška: 1 – 1,8 m, Barva květu: bílá, Doba květu: březen – duben, Ozdobný list, Světelné nároky: slunce – polostín

Balení